O filmu Swing Kids

23. srpna 2012 v 18:11
Originální název: Swing Kids
Český název: Swingaři
Rok výroby: 1993
Žánr: Drama
Délka filmu: 112 minut
Christian jako: Thomas Berger
Režie: Thomas Carter
Hrají: Robert Sean Leonard, Christian Bale, Frank Whaley, Barbara Hershey, Tushka Bergen, Noah Wyle, Martin Clunes, Jessica Hynes, Karel Bělohradský, Lucie Vačkářová, Naďa Konvalinková, Hana Čížková, Sean Pertwee, Jochen Horst, Kenneth Branagh, Magdaléna Chrzová, Petr Jákl st., Marek Libert

Popis filmu:
Hamburk, nástup fašismu. Loď svobody se pomalu potápí, ale na palubě se ještě swinguje. Skupinu mladých lidí kolem kytaristy a skladatele židovského původu "Django" Arvina nemůže rozdělit nic - jejich vírou je swing. Černý kruh se však začíná stahovat i kolem "neárijské" hudby. Někdo raději vstoupí do Hitlerjugend, ale večer svlékne uniformu a jde tančit. Někdo už se tančit bojí, jiný uniformu už ani nesvléká, jeden ze "swingerů" už dokáže botou rozdrtit Arvinovi ruku. Swing se ozve jen občas, tančí už jen tajně pár odvážných. Arvin si podřeže žíly rozbitou gramofonovou deskou: ať jde o slova nebo o noty - jde o všechno, jde o život!

Film byl natočen v Praze, což ovšem není na první pohled záměrně patrné, protože Praha představuje Hamburk. V rolích dospívajících swingerů vystupují neobyčejně zdařile mladí herci - Robert Sean Leonard známý z Weirova dramatu SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ a Christian Bale, který se proslavil hlavní úlohou ve Spielbergově ŘÍŠI SLUNCE. Výraznou postavu gestapáka sehrál anglický shakespearovský herec a režisér Kenneth Branagh. Celý film se odehrává v ďábelském rytmu swingu a ve víru strhujícího tance!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama